• Новак
Safco® Напишете Начин Правоаголник Знак

Safco® Напишете Начин Правоаголник Знак

DEN 1683.84
Производот е достапен

Достапност

Им овозможува на пораки да бидат прикажани за сообраќај случува во која било насока.Schools Community Centers Office и Бизнис Parks Conference Centers Training Објекти.Во исто време, секој производ ги поттикнува работата областа на ефикасноста и на крајот работата и животот ефикасност : од училиштата и универзитетите, на болници и на клиники, од мали канцеларии и бизниси да корпорации и големи институции, аеродроми, ресторани и трговски центри.Училишта.Смелите Стоп Знак форма веднаш му кажува на луѓето да се запре, прашуваат за насоки, или чекаат за инструкции.Единицата е база нуди 18-инчен дијаметар, кој работи добро на сопствена, но, исто така, може да биде измерен со 1-1/2 литри вода или 10 килограми на песок за зголемена стабилност.Од Производителот Safco Напишете Начин Порака Board Easily директна вашите гости да точно каде тие треба да одат од страна на упатувањето со Пишување Начин Насочен знаци.Директна вашите гости да се на состанок, без потреба од личен attendant Finding вашиот начин не можеше да биде полесно!Испрати гости нагоре по скалите, надолу по скалите, или надолу по ходникот, или на лево или десноводечки луѓе во која било насока е лесно со прилагодливи стрелка.Да го избере најдобриот облик за да комуницира вашите пораки; познатите порака одбор правоаголник, карактеристична стоп знак, или стрелкаиспрати дополнителни, јасни пораки благодарение на овие универзално препознатлив форми.Конференциски Центри.Пишување површината прилагодува плус или минус од 45 степени и има широка база, која може да биде измерен со вода или песок за зголемена стабилност.Пишување површината на правоаголникот знак мерки дарежлива 14-1/4 инчи, широк од 22-1/4 инчи висок, стрелките на пишување на површината мерки 22-1/4 инчи, широк од 12 инчи висок, и секоја страна на стоп знак површината мерки 19-1/4 инчи од спротивната страна.Дизајнирани се за внатрешна или надворешна употреба.Safco продолжува да понуди нови бои, нови стилови, и нови решенија според трендовите на пазарот и постојано менување на потребите на бизнис живот, од пред приемот областа на целиот пат назад до магацинот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката