• Новак
Onkyo ХТ-S3900 5.1-Канален систем за домашно Кино Приемникот/Звучникот Пакет,црна

Onkyo ХТ-S3900 5.1-Канален систем за домашно Кино Приемникот/Звучникот Пакет,црна

DEN 16799.76
Производот е достапен

Достапност

120 W/Ch. (6 ohms, 1 k Hz, 10% THD, 1 Канал Управувано) со дискретни излез фаза circuitry и шест-канал аналогни засилувачи.HDMI 4 во/ 1 од помине преку за најновите Ултра HD 4 K/60 Hz, видео формати со HDR (high dynamic range) и HDCP 2.2 содржини заштита.Тон Контрола ±10 d B, 100 Hz (Бас).±10 d B, 10 k Hz (Treble).Сигнал-за-Noise Ratio - 106 d B (Линија, ИХФ-Мрежа, 1 к-Ohm Shorted). 106 d B (Линија, ИХФ-Мрежа, 1 к-Ohm Shorted)- 6 Ohms–16 Ohms.Dolby Trued и DTS-HD Master Аудио декодирање.THD+N (Вкупно Хармонично Нарушување + Бучава) : 0.06 процент (20 Hz-20k Hz, 8 Ohms, 1 Канал Управувано, 50 W).Текст Чувствителност и Отпорност : 250 m V/47 к-ohms (Линија).Лесно уживаат стриминг на музика со Bluetooth безжична технологија со Qualcomm препораки на Аудио.Вклучува високо-квалитетни шест-парче сараунд-звук звучник систем кој е само право големина за помали простори за живеење.Динамичен звук и рационализација едноставност дефинирате ХТ-S3900 со аналогни засилување и тешка категорија микро јазик трансформирање на тенки ТЕЛЕВИЗИСКИ звук во експлозивни Sonics за игри, спортски настани, блокбастер филмови, концерти во живо, и многу повеќе.Прикрие засилувач и медиумите играчи во AV единица, поврзете вашиот дисплеј со еден HDMI кабел, и да ужива во театарот-квалитет на сараунд-звук без неред.Bluetooth технологијата е на одборот за безжична музика стриминг преку мобилен и лаптоп апликации со ниска латентност Qualcomm апт кодек.Уживајте во вашето слободно време, без компромис во еден лесен пакет.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката