• Новак
Canon EOS Бунтовнички T7i dslr фото Камера со 18-55мм Леќа - Црна (Продолжува)

Canon EOS Бунтовнички T7i dslr фото Камера со 18-55мм Леќа - Црна (Продолжува)

DEN 23519.76
Производот е достапен

Достапност

24.2 Мегапикселна CMOS (APS-C) сензор.Вграден Wi-Fi*, NFC** и Bluetooth***.Висока-Брзина континуирано снимање на до 6.0 fps.Тежина Прибл. 18.77 оз. / 532g (вклучувајќи батерија пакет и SD мемориска картичка) Прибл. 17.11 оз. / 485g (тело само).Пакување разноврсна функција-собата во елегантни и преносни тело, EOS Бунтовнички T7i dslr фото од Canon нуди напредни слики способности заедно со пригоден спектар на контроли и конективност.Користење на 24.2 ПРАТЕНИК APS-C CMOS сензор и DIGIC 7 слика процесор, Бунтовничките T7i е во можност да го фати висока резолуција фотографии и видео со проширениот опсег на осетливост од ISO 100-51200 да одговараат на работа во широк спектар на условите на осветлување.Сензорот и процесорот комбинација, исто така, користи 6 fps континуирано снимање за работа со движење на предметите.Benefitting на слики атрибути, сензорот дизајн, исто така, овозможува Двојна Пиксели CMOS БОЛЕСТ, кој се користи фаза-откривање автофокус за брзи, точни, и се изедначи со фокус на перформансите кога се снима филмови или снимање фотографии во live view.Кога снимање фотографии со користење на оптички пронаоѓачот на изглед, на 45-точка сите крст-тип фаза-detection систем се користи за брзо и прецизно фокусирање, во различни снимање сценарија.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката