• Новак
Pyro Стакло за Regency CI2600, HI400

Pyro Стакло за Regency CI2600, HI400

DEN 5951.76
Производот е достапен

Достапност

Може да работи на температури до 760° C / 1,400° F. Замена стакло за Regency CI2600 и HI400 направени до точната ОЕМ спецификации.Висок Квалитет Pyroceram направени во САД.Вклучува Стакло и Лента Заптивка.Ова е замена стакло за Regency CI2600 и HI400. Мерењата за ова стакло 23 13/16" x 11 1/2" и стаклото е 3/16" дебела.Спецификации Стакло Тип : Pyroceram температурата на работа : 760° C / 1,400° F. Боја : Керамичка чаша има транспарентен-жолто боја Дел # : 940-420p Вклучува 1x Врата, Стакло 1x Рамен лента заптивка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката