• Новак
Континентална ContiTech HY-Т Оптоварување на Моторот Тим Плик со V-Појас, 11/5V1600, Здружени, 11 Ребро, 6.875 Ширина, 0.53 Висина, 160 Номинална Надвор Должина

Континентална ContiTech HY-Т Оптоварување на Моторот Тим Плик со V-Појас, 11/5V1600, Здружени, 11 Ребро, 6.875

DEN 19363.68
Производот е достапен

Достапност

Ременот е поддржан во нафта и абразија-отпорни ткаенини, обезбедување на надолжни флексибилност и странични сила да се приклучи во клубот.На HY-Т Оптоварување појас е тесен дизајн овозможува користење на помали или помалку ленти од класичните V-ремени да се пренесе еквивалент на оптоварување, максимизирање на моќ пренос на ефикасноста преку намалување вози тежина и големина.На појасот има 11 индивидуални ребра, секој мерење 0.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката