• Новак
ClearBev 7100013 Вода Филтрација Кертриџ, 12.25 Должина, 15.5 Ширина, 3.75 Висина

ClearBev 7100013 Вода Филтрација Кертриџ, 12.25 Должина, 15.5 Ширина, 3.75 Висина

DEN 16063.92
Производот е достапен

Достапност

10-Пакет на пс-2100s касети.Ги исполнува или го надминува стандарди на изведба на 3 M/cuno и/или аква чиста касети.Брз-промена конектор за кавга-бесплатно инсталација.Животниот век на 14, 000 литри (секоја кертриџ).Направени од високо влијание рециклираат пластика.Clear Bev од VIZION бренд е економично решение за вода филтрација кои не се жртвува квалитетот на водата или изведба.ПС серија е заменлива со наследството 3М/Cuno и/или Аква Чиста и ги исполнува или го надминува својот стандарди на изведба.Брзата промена-промена на конекторот овозможува кавга-бесплатно инсталација без reactivation потребно.Тоа се прави на високо влијание рециклираат пластика.ПС-2100 S 7100013 е 10-пакет на касети секој со животниот век на 14,000 литри.Секој кертриџ филтри слоевита до 5 microns, го намалува слоевита, и го намалува скала.Тоа има проток од 1.75 gpm, оперативен притисок од 25-125 psi, и оперативен температура од 35-100 F.Тоа го заменува Cuno CFS 8110-S 55720-03.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката