• Новак
Earthworm Мирис Слободни Мозоци Почиста - Мозоци Настроената - Природни Ензими, Еколошки Одговорни, Побезбеден за домашни Миленици и Деца - 1 Галон

Earthworm Мирис Слободни Мозоци Почиста - Мозоци Настроената - Природни Ензими, Еколошки Одговорни, Побезбеден

DEN 840.00
Производот е достапен

Достапност

Не содржи груби хемикалии.Природни Ензими нема да го оштети молк.Ги отстранува build-up & помага да се запре мостови, пред да започнат.Држи канализација & ѓубре оттуѓување мирис чиста и свежа!.Мирис Слободни.Earthworm производи се користи природно-случуваат процес да се прекине органски материјали.Сите живи нешта содржат ензими.Нашите тела се користи за 75,000 на нив да ви помогне да ги вршат задачите како и дишење и digesting.Имаме искористи овие ензими за да се прекине храна, масти и речиси сите други органски материјал.Ензими дејствуваат како биолошки катализатор за да се зголеми стапката органски материјал е срушен.Наместо слегување, природни bioenzymatic процес го прави најголемиот дел од работата, што е причината зошто ние го каже, "нека црв се направи на работа" И кога задачата е завршена, без груби хемиски остатоци се остави зад себе.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката