• Новак
Вера Ванг | Цик Цак Собирање | Памук Мека, Мазна и Свиленкаста Sateen, 3-Парче Прекривки Покрие Сет, Минималистички и Модерен Стил за Спалната соба Décor, Кралот, Бела

Вера Ванг | Цик Цак Собирање | Памук Мека, Мазна и Свиленкаста Sateen, 3-Парче Прекривки Покрие Сет, Минималистички

DEN 4319.76
Производот е достапен

Достапност

100% Памук.ВКЛУЧУВА : (1) кралот прекривки маска, (2) кралот шамс.МАТЕРИЈАЛ : Изградени од 100% Памук - Мека Sateen Премиум Памучни Влакна, 230-нишка се брои.КАРАКТЕРИСТИКИ : Ова свилен мека, бела памучна sateen станува празно платно за скроени геометријата на црна везени линии и мешавина на цик - цак, сатен бод, и работи бод техники.На прекривки покрие опремен со копче затворање и внатрешниот агол врски за да им помогне го задржи прекривки вметнете во место.ДИМЕНЗИИ : Прекривки ги Покрие : 92"L x 107"W, Кралот Шамс : 21"L x 37"В ГРИЖА ИНСТРУКЦИИ : Машина перат за лесно грижа - за најдобри резултати, ние препорачуваме користење на голем капацитет машина за перење, машина за миење ладно одделно, ја собори сува ниска, не кајгана.На Цик Цак Колекција од Вера Ванг е 21-от Век и класичен со луксузен хотел сензибилитет, минимална современите естетски и максимална стил.Чистотата на свилен мека, бела памучна sateen станува празно платно за скроени геометријата на црна везени линии и рабови дека акцентот секој кревет компонента.Мешавина на цик - цак, сатен бод, и работи бод техники додадете суптилна и софистицирани шивачка детали кои ги рефлектираат на дизајнерот потпис стил.Прекривки покрие собата е машина перат за лесен и удобен за нега.Прекривки покрие карактеристики копче затворање и дополнителни внатрешниот агол врски за да се задржи прекривки вметнете во место.Прекривки вметнете не е вклучена.Дополнителни украсни перници и Евро шамс се продава одделно.Кралицата прекривки покрие сет вклучува : една прекривки капак (92"L x 88"W) и две шамс (21"L x 28"W).Кралот прекривки покрие сет вклучува : една прекривки капак (92"L x 107"W) и две шамс (21"L x 37"W).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката