• Новак
(2500 компјутери) #10 X 2, Само-Прислушување Лим Безбедност Завртки, Копчето Главата си игра Отпорни Хексадецимален Штекер Pin Диск, ТипAB, AISI 304 од не ' Рѓосувачки Челик (18-8),

(2500 компјутери) 10 X 2, Само-Прислушување Лим Безбедност Завртки, Копчето Главата си игра Отпорни Хексадецимален

DEN 23047.20
Производот е достапен

Достапност

Исто така познат како само-прислушување завртки, тие најчесто се користат во тенок мерач лим апликации.Тип "AB" лим прислушување завртки функција остра точка и парична казна провира.Тип на 304 нерѓосувачки челик е дефинирана како Хром-Никел аустенитно легура.Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Оваа ставка вклучува висок квалитет шрафцигер вметнување малку исти за овие подесувате отпорни завртки.Дијаметар (Номинална) : #10 Diameter (Димензија) : 0.19"Должина (Номинална) : 2"Одморите Големина : 5/32"Глава Дијаметар : 0.361"Главата Висина : 0.101"Производ Класа : Надворешно Навој Fasteners Order : Тема Сечење Fasteners Category : Само-Прислушување Лим Screws System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Форма и Дизајн : Тип "AB"Главата Стил : Копчето Head Drive Стил : Подесувате-Отпорни Хексадецимален Штекер Pin Drive Thread Должина : Целосна Thread Thread на Ветер : Десен Thread Material : Нерѓосувачки Steel Material Одделение : AISI 304 од не ' Рѓосувачки Челик (18-8)Слој : Uncoated Origin : Направен во U. S. A.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката