• Новак
Најлон 6/6 Хексадецимален Болт, Обична Заврши, Off-Бела, Хексадецимален Главата, Дупчиња Диск, 5/8 Должина, 1/4-28 Теми, кои се Направени во НАС (Пакување од 100)

Најлон 6/6 Хексадецимален Болт, Обична Заврши, Off-Бела, Хексадецимален Главата, Дупчиња Диск, 5/8 Должина, 1/4-28

DEN 179.76
Производот е достапен

Достапност

Најлон 6/6 дава отпор на триење, корозија, и многу хемикалии, е nonconductive, и е силна уште лесни пластика.Хексадецимален главата стегната од страна со клуч, овозможување на употреба кога нема простор погоре за возачот.Дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.Произведено во САД.Црна најлон 6/6 хексадецимален болт е хексадецимален главата со дупчиња диск и е направен во САД.Најлон 6/6 дава отпор на триење, корозија, и многу хемикалии и растворувачи.Материјалот е силен уште лесни пластика и е nonconductive.Најлон 6/6 или може да се добие или изгуби влага, која може да ја менува својата димензии и механички својства.На хексадецимален главата има шест рамни страни дека клуч може да потпора да се сврти на завртката од страна, овозможување на употреба кога нема простор над главата за возачот.На дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.Кап завртки и хексадецимален завртки се навој сврзувачки елементи со дебели хексадецимален облик на глави, кои може да се користи со навој ореви или во подрачја со ограничени царинење над прислушувани (навој) дупка.Кап завртки имаат малку различни димензии од хексадецимален завртки и имаат за миење лице под нивните unflanged хексадецимален главата да дејствува како голем имајќи површината против парење материјал.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката