• Новак
AMD FirePro W8000 Мало Графичка Картичка 100-505633

AMD FirePro W8000 Мало Графичка Картичка 100-505633

DEN 13438.80
Производот е достапен

Достапност

Енергетски Ефикасен Дизајн.Display Port 1.2. AMD Eyefinity Технологија.AMD Fire Pro W8000 е high-end категорија лидер за мултитаскинг и примена на перформансите низ најмногу четири прикажува.Тоа е до 4.5 пати побрзо отколку што се натпреваруваат решение во единечна прецизност пресметка на перформанси се должи во дел на својата иновативни новото Graphics Core Next (GCN) architecture1. За 3 D workloads, својата Геометрија Зголеми функција го прави брзо работа на триаголници, обработка 1.8 милијарди долари во секунда, до 1,5 пати повеќе од конкурентските производи.2.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката