• Новак
Marmot Mens Burdell Зимска Јакна

Marmot Mens Burdell Зимска Јакна

DEN 4440.00
Производот е достапен

Достапност

47% Полиестер, 40% Памук, 13% Најлон.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.ЛЕСНИ ТОПЛИНА Зимска јакна за мажи со 600-пополните моќ надолу за лесни топлина.Водоотпорен ТРЕТМАН на Вода-отпорни Надолу Defender третман обезбедува екстра ниво на влага заштита и го задржува критична мансарда на изолација.СИГУРНО СКЛАДИРАЊЕ Handwarmer и flapped градите џебови stow вашиот телефон, клучевите, и други отворено опрема.Од утра на локално trailhead да попладне во пивара да ноќи пешачење низ градот, Marmot Burdell Надолу Јакна перформанси outshines својот добар изглед.Лесен уште топло слој за зиморничав temps и секојдневно носат, тоа е направена со 600-пополните моќ изолација и Надолу Defender третман кој се одржува на лофт дури и ако почне да се drizzle.Двојно flapped градите џебови и дијамант quilting позајми оваа машка јакна релаксирана атмосфера.Од планираните treks во зиморничав температури до неочекувани пресврти во времето, ние се нудат врвна заштита, со студени временски услови технологии како Featherless, Spira Fil, и Prima Loft.Од blustery правец на врвот на планината, за да неочекувани налетите на патеката, Гор Windstopper ќе го блокираат ветер така ќе остане удобно.Кога времето се претвора од посипете да бура на вашето следно патување, Gore Tex, Nano Pro, и Mem Brain технологии се обезбеди вода ќе се тркалаат право надвор.Кога природата се претвора во топлина за време на вашиот авантура, нашите Coolmax, Dri Clime, и Solar Shield технологии ќе ви ги суво и ладно.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката