• Новак
Електричен Камин Печки Електрични Камини-Ѕидот Монтирани Лак Домаќинство Електрични Камин Грејач,Вграден Камин Core Со Емулација Оган,вдлабнати Монтажа Грејачи За

Електричен Камин Печки Електрични Камини-Ѕидот Монтирани Лак Домаќинство Електрични Камин Грејач,Вграден Камин

DEN 19640.64
Производот е достапен

Достапност

* Кога пламен ќе стигне до ефектот што го сакате, само притиснете "DIMER" повторно Клуч, на пламен ќе престане да се менува и да се задржи на државата што треба, и на индикатор светлото ќе престане flashingsparkle.Притиснете на "НИСКИ" копчето повторно за да го запрете греење функција. Притиснете го копчето "ВИСОК" и на четвртиот индикатор светлото ќе светне, грејач ќе се загрее, и топлината ќе удар од топол воздух дупка.■ На "DIMMER" копче само се приспособува на пламен, но не.Притиснете на "НИСКИ" копчето повторно за да го запрете греење функција.9 метри на машината.100% LED осветлување и Пламен ефект има неверојатно реална пламен ефект.Примена : дневната соба/спалната соба/студија/комерцијални, итн.Ниска висока контрола на : 1. Кога се користи топлина,тоа е строго забрането да се покрие воздух излезот, и пред одбивни мора да се отвори.Пламен постепено ќе се промени од слаба до силна.Thermostatic мулти-функционални 7 ден програмабилни далечински управувач со LCD дисплеј, далечински управувач автоматски ќе се претвори оган на & исклучување и помеѓу 1 & 2k W како на собна температура бара , 5 нивоа на осветленост пламен ефект и 5 нивоа на осветленост на 13 боја расположение осветлување.Димензии Ш x 700 мм 180mm x D 600mm. Ако машината не успее, тоа мора да бидат поправени од страна на професионалци. Не вметнувајте метал туѓи објекти во воздушен вентил,не смее да постои запаливи и опасни стоки во рок од 0. Ве молиме исклучете го кабелот за напојување кога се случува за долго време.Детали : Име : Една страна оган Калење стакло fireplace Material : metal Installation средина : embedded Heating метод : електрични heating Style : Европски стил simple Surface материјал : калено glass Function : светлината на симулирани пламен може да се adjusted Material : Задебелена ладно валани челични plate Operation на владата : на звук/копче за далечински control Rated напон : 110 V-240 VRated фреквенција : -50 HZHeating моќ : ниска температура 750 W ,висока температура 1500 WApplication : дневната соба/спалната соба/студија/комерцијални, etc Important упатства : 1.МДФ suite е испорачана како Рамен пак Лесно Собранието. Притиснете го копчето "НИСКО" и третиот индикатор светлото ќе светне, грејач ќе се загрее, и топлината ќе удар од топол воздух дупка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката