• Новак
Promaster Nikon DK25 / DK21 / DK20 Eyeshade

Promaster Nikon DK25 / DK21 / DK20 Eyeshade

DEN 478.80
Производот е достапен

Достапност

голем овален дизајн блокови ваше светло, да даде светли, јасни слики во пронаоѓачот на изглед.Promaster Eyeshades прикачите на камерата, на ист начин како мајчиниот окуларот.Откако монтирани, на eyeshade може да се ротира за употреба со левото или десното око и во хоризонтална или вертикална снимање позиција.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката