• Новак
Lovejoy 69790442610 HERCUFLEX FX Серија 42610 FX 4SM Челик Цврсти Центар, 1 се Роди, 8.10 OD, 1/4 x 1/8 Keyway, 4.75 Должина Преку Создаден

Lovejoy 69790442610 HERCUFLEX FX Серија 42610 FX 4SM Челик Цврсти Центар, 1 се Роди, 8.10 OD, 1/4 x 1/8 Keyway,

DEN 888.00
Производот е достапен

Достапност

Обвиткан метрички завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет. 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпорност на корозија.Напредни печат дизајн интензивирање на загадување на отпор.На Hercuflex спојка има зголемување на номиналниот вртежен момент, поголеми максимална понесе големина и подолг живот.Тоа е заменлива со стандардни AGMA страната интерфејс.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката