• Новак
TKDDP 32-75 Анти-Отсјај/Анти Сина Светлина ТВ Екран Заштитник Филм, Олеснување на Око Замор и Спие Подобро, за Остар,Sony,Samsung,Hisense,LG (75)

TKDDP 32-75 Анти-Отсјај/Анти Сина Светлина ТВ Екран Заштитник Филм, Олеснување на Око Замор и Спие Подобро, за

DEN 1204.80
Производот е достапен

Достапност

Ефикасно спречување сина светлина зрачење, сина светлина блокада (380nm-490nm).Површината на замрзнатото филм има специјални анти-отсјај третман, кои можат ефикасно да се таложи на рефлектира светлината, за да се намали генерација на корегирање и спречување на сјајот.Нема да влијае на појавата на ТВ, и нема да има ефект на ТВ репродукција на слика. 4 H стврднување, јас не мора да се грижите за ТВ се изгребани од бебе, екранот е валкано, можете исто така да ги отпечаток со крпа.Лесно да се залепи.Анти-Сина Светлина ТВ Екран Заштитник Штити гледачот од штетната Сина Светлина; го Штити ТВ/ Monitor display од случајно оштетување/ гребнатини и отпечатоци од прсти.Спецификации Материјал : ПЕТ Боја : Сина Светлина Дебелина : 0.24 мм, Како да инсталирате Чекор 1.Употреба на алкохол брис или микрофибер крпа за да ја исчистите LCD екран пред инсталацијата.Чекор 2.Излупете заштитник слој надвор од лепило страна.Чекор 3.Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот и полека се примени врз екранот.Чекор 4.Нежно притиснете го центарот на стакло потоа лепило дел ќе се шири над сите делови без проблеми.Чекор 5.Користете чиста крпа или прст за да се отстранат сите видливи меурчиња од екранот.Пакетот вклучува : 1*ТВ Екран Заштитник.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката