• Новак
Department56 Хари Потер Село Додатоци Горди Hippogriff Навистина Figurine, 3.35, Multicolor

Department56 Хари Потер Село Додатоци Горди Hippogriff Навистина Figurine, 3.35, Multicolor

DEN 1439.76
Производот е достапен

Достапност

Figurine од Хари Потер Село Колекција од Одделот 56. Направени од смола. 3. 35 инчен висина (8. 51 cm).Hagrid, половина човек, половина гигант, е Чувар на Копчињата и на Основа на Хогвортс.Неговиот вид срце личност му овозможува силна врска со Hippogriffs, митолошка суштество на половина орел и половина коњ.Познат за донесување на реални и архитектонски точни градби во светот, Оддел 56 има поштеден сметка во работа со Ворнер Брадерс Studios да ви донесе серија на иконите Хари Потер згради и додатоци, кои изгледаат неверојатно и навистина очаровам сите возрасти.Овие високо детална, запалени згради направена со користење на точната спецификации од филм студио за да создаде неверојатно lifelike искуство за Хари Потер фан.Од величие на Замокот Хогвортс, да Hagrid е Колиба, Ollivanders Стапче Продавница, и добра игра на Quiddich, Оддел 56 има навистина донесе филм за животот.За Одделот 56 : Повеќе од триесет години, Оддел 56 започна како дел од Bachman, а премиерата на мало цвеќарницата во Минеаполис.Bachman користи за нумерирање системот за да се идентификуваат секоја од неговите оддели.Бројот доделен на копче за промет на големо подарок увозот поделба е, ќе го претпоставам, 56. Сега со седиште во Едем Prairie, Минесота, Оддел 56 стана лидер во giftware, колекционерски предмети и одмор украсување индустрија и е најдобро познат за нашите рака-направена запалени села, Snowbabies фигурини и голема линии на одмор и домашна декоративни производи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката