• Новак
Тајван Phlx Corporation ДИОДИ ZENER 19V 2W DO204AC, (Пакување од 3500) (2M19ZHR0G)

Тајван Phlx Corporation ДИОДИ ZENER 19V 2W DO204AC, (Пакување од 3500) (2M19ZHR0G)

DEN 1989.60
Производот е достапен

Достапност

Напон - Zener (Околија) (Vz) : - 19 V. Толеранција : - ±5%.Моќ - Max : - 2 W. Отпорност (Max) (Zzt) : - 11 Ohms.Тековната - Обратна Истекување @ Vr : - 500 n A @ 14.4 V. Zener Диоди 19 V 2 W ±5% Преку Дупка НЕ-204 AC (НЕ-15)Спецификации : Mfr : - Тајван Phlx Corporation Series : - Автомобилската, АЕК-Q101 Package : - Лента & Ролна (TR)Дел Статус : - Active Voltage - Zener (Околија) (Vz) : - 19 VTolerance : - ±5%Моќ - Max : - 2 WImpedance (Max) (Zzt) : - 11 Ohms Current - Обратна Истекување @ Vr : - 500 n A @ 14.4 VOperating Температура : - -55°C ~ 175°C (TJ)Монтажа Тип : - Преку Hole Package / Случај : - DO-204 AC, НЕ-15, Axial Supplier Уред Пакет : - DO-204 AC (НЕ-15)База на Производот Број : - 2 M19 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен) ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0050.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката