• Новак
X-DREE 71mm Надворешниот Кол 36mm Внатрешна Кол Дебелина 2mm Belleville Пролет за Миење(71mm diámetro надворешноста 36 mm diámetro внатрешни работи 2 mm espesor Belleville arandela де resorte

X-DREE 71mm Надворешниот Кол 36mm Внатрешна Кол Дебелина 2mm Belleville Пролет за Миење(71mm diámetro надворешноста

DEN 259.20
Производот е достапен

Достапност

Име на производ : Belleville Пролет; Пакет Содржина : 1 x Belleville Пролет.Главната Боја : Бакар Тон; Материјал : 60 Si2 Mn A.Тежина : 45g; Надворешниот Дијаметар : 71mm / 2.8".Внатрешен Дијаметар : 36mm / 1.42"; Дебелина : 2mm / 0.08"(Diámetro interno : 36 mm / 1.42' '; Espesor : 2 mm / 0.08' '.квалитет : DIN2093( : DIN2093. 71mm Надворешниот Кол 36mm Внатрешна Кол Дебелина 2mm Belleville Пролет Washer Surface Третман : Додадете подмачкување на нафта по фосфорна киселина третман.Карактеристики : Belleville извори, исто така може да се нарече диск извори,се conically формирана annular дискови, кои се натоварени во axia_l насока.Тој нуди добро развиена решение за многу инженерски проблеми преку уникатната комбинација на висока сила во мал простор.Тоа може да се користи како еден диск или подредени во купишта.Примена : Belleville извори се широко се користи во машински производи, како што притиснете машина, артилерија, авиони и други тешки машини,тоа исто така може да се користи како компресија извори за автомобили и трактори.Опис на Spanish71mm diámetro надворешноста 36 mm diámetro внатрешни работи 2 mm espesor Belleville arandela де resorte Nombre del producto : Belleville Пролет; Contenido del paquete : 1 x Belleville Spring Color директорот : tono де cobre; Материјал : 60 Si2 Mn APeso : 45 g; Diámetro надворешноста : 71 мм / 2.8' 'Diámetro interno : 36 mm / 1.42' '; Espesor : 2 mm / 0.08' ' : DIN2093.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката