• Новак
Canon telephoto Зум Објектив EF 100-400 mm F4.5-5.6 L USM Полна Големина Поддршка

Canon telephoto Зум Објектив EF 100-400 mm F4.5-5.6 L USM Полна Големина Поддршка

DEN 3816.00
Производот е достапен

Достапност

EF 100-400 4 5-5 6 L USM Е ЦЕЛ ЗУМ ИСТОК (NMS).Canon EF 100-400 4 5-5 6 L USM Е.Longueur focale : 100 - 400 мм.Poids : 1,36 килограми.Agrandissement : Во 100mm - 0.06 x / Во 400mm - x 0.20-На Стабилизатор на Сликата дава еднаков ефект на shutter speed две запира побрзо . -Минимум фокусирајќи се на растојание од 1.8 метри на сите фокусни должини . -Прирачник се фокусира можно во AF во режим (со полно работно време механички рачен фокус) . -Широк зум прстен е покриен со гума за линеарно движење .ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ TELPHOTO ЗУМ ОБЈЕКТИВ СО СЛИКА STABILZER.На EF 100-400mm f/4.5-5.6 L Е USM е Канон на четвртиот Стабилизатор на Сликата леќа.Тоа е високо-перформанси L-серија telephoto зум објектив нуди софистициран карактеристики и високиот квалитет на сликата, која е за да се успее на постојните EF 100-300мм f/5.6 L леќа.Покрај има Стабилизатор на Сликата, овој нов објектив, исто така, има додатоци како што се прстен USM за нечујно БОЛЕСТ, заден фокус, подолго фокусна должина, опсег, и fluorite и Супер UD елементи кои правилно средно хроматските аберации за висок квалитет на сликата.Тоа е првиот EF зум објектив да имаат и заден фокус и постоечкиот систем за да се добие висок квалитет на сликата на сите фокусни должини.Компатибилен со Extender EF 1.4 x и EF 2x.Со EOS 3, autofocusing (во центарот фокус точка само) е можно додека EF 1.4 x е во прилог на леќа. **Сите цени индикации се препораки и се наменети за водство само.Дилери не се должни да се усогласат со препорачани цени.Ве молиме контактирајте со вашиот овластен дистрибутер на Canon за одредена цена, производ и вклучување информации.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката