• Новак
ФДУ Силиконска Гума Лист Без Лепило - 60A - 1/2 Дебела x 18 Широк x 36 Долго

ФДУ Силиконска Гума Лист Без Лепило - 60A - 1/2 Дебела x 18 Широк x 36 Долго

DEN 19893.60
Производот е достапен

Достапност

Облик : Лист; Материјал : Силикон; Одделение : Храна; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/2"; Width : 18"; Должина : 36".Боја : Црвена; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 700 psi; Издолжување : 4; Солза Сила : 17 N/mm; Компресија на Сет : 0.2; Густина : 1.25 g/cm3. Температурата Опсег : -80° до 500° F; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 МОБ 607, ФДУ 21 CFR 177.2600, МИЛИ-A-A-59588 Тип 2 A & 2 B.Оваа формулација може да издржи највисоките температури и нуди најниска компресија во однос на другите наши силикони соединенија.Тоа е исто така се направени на ФДУ жалбата материјали за храна, пијалаци и фармацевтски апликации.Силиконски има одлична атмосферски својства.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката