• Новак
Kombi Жените Трајни Водоотпорен Windproof Дише ладното време Изолирани Sanctum Мит

Kombi Жените Трајни Водоотпорен Windproof Дише ладното време Изолирани Sanctum Мит

DEN 2376.00
Производот е достапен

Достапност

Комерцијален начин на апликација, наместо на бања третман се користи, со елиминирање на отпад run-off.Дали намалувањето во backcountry чинии, крстарење сомотски, ангажманот со семејството hound, затајување снежни топки, или само издржлив некој ладен утро се менуваат, Kombi е ли покриени.синтетички.KOMBI Sanctum Белезници : ШКОЛКА : 3-Слој Flex Softshell; ДЛАНКА : водоотпорен Goatskin кожа на прстите; INSERT : Gore-tex водоотпорен/дише вметнете + Гор топло технологија.ДОПОЛНИТЕЛНА УДОБНОСТ И ТОПЛИНА : Gauntlet со Dual-се Повлече затворање и прилагодливи Скала-заклучување на зглобот-cinch го задржи надвор од снег и ладен воздух обезбедување дополнителна удобност и топлина; белезници, исто така, имаат Мека-Водат руно внатрешна ткаенината и удобно отстранлив Чувар поводник.ВНИМАНИЕ НА НАЈДОБРИТЕ ДЕТАЛИ : Kombi Sanctum Белезници функција Мека Избрише Носот на палецот цел да се справи со течење на noses предизвикани од зимски временски услови; ткаенина е мека доволно за удобно да се избрише вашиот лик, но исто така абсорбента доволно да се исчисти течење на носот.Kombi е иновациите и рафинирање на ракавица одлуки занает за повеќе од половина век.Вашите раце да останат потоплите кога е ладно, и посува кога ќе потење.СОЛИДЕН И ИЗДРЖЛИВИ : Windproof, еластичен 3-Слој Flex Softshell, трајни водоотпорен Goatskin Кожа прсти и дрзок СТП Кожа дланка и палецот да се обезбеди заштита и добра умешност; Sanctum Белезници, исто така, карактеристика Fingertip заврши-капа изградба.СЕКОГАШ се ИСУШИ : Со GORE-TEX водоотпорен, windproof и високо дише insert, вашите раце да останат потоплите кога е ладно и посува кога ќе потење; ACCU-ДПИ поставата фитили влага и ја турка кон тоа школка за да се задржи вашите раце сува и удобно.Година по година, ние се стремиме да се подобри заштитата, удобност, издржливост и флексибилност на нашите ракавици и белезници да им се овозможи и зголемување кул и студено време активности од сите видови.ПРЕМИУМ ТОПЛИНА : Sanctum Мит карактеристики 600 пополни моќ DOWNTEK водоотпорен goose долу на задната страна на раката и микрофибер PRIMALOFT изолација конструиран за премиум чувство на топлина, мекост на дланка; zippered Топлина-pack џеб за дополнителна топлина.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката