• Новак
ClearBev 7100113 Вода Филтрација Кертриџ, 18 Во Должина, 15.5 Ширина, 3.75 Висина

ClearBev 7100113 Вода Филтрација Кертриџ, 18 Во Должина, 15.5 Ширина, 3.75 Висина

DEN 16058.16
Производот е достапен

Достапност

10-Пакет на cbe-2100s касети.Ги исполнува или го надминува стандарди на изведба на некогаш чиста касети.Брз-промена конектор за кавга-бесплатно инсталација.Животниот век на 5, 000 литри (секоја кертриџ).Направени од високо влијание рециклираат пластика.Clear Bev од VIZION бренд е економично решение за вода филтрација кои не се жртвува квалитетот на водата или изведба.На CBE серија е заменлива со наследството Некогаш чиста касети и ги исполнува или го надминува својот стандарди на изведба.Брзата промена-промена на конекторот овозможува кавга-бесплатно инсталација без reactivation потребно.Тоа се прави на високо влијание рециклираат пластика.На CBE-2100 S 7100113 е 10-пакет на касети секој со животен век од 5.000 литри.Секој кертриџ филтри хемикалии (јаглероден филтер), слоевита до 5 microns, и го намалува вар скала.Секој кертриџ има проток од 1.67 gpm, оперативен притисок од 25-125 psi, и оперативен температура од 35-100 F.На CBE-2100 S е дизајнирана да ги замени следните Некогаш чиста касети : EV9617-21, EV9617-36, EV9612-50, и EV9601923.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката