• Новак
Ravenox Метал Клипови за Јажето | (Месинг Позлатен)(2 Парчиња) | Тешки Месинг Позлатен, Цинк Позлатен, Цврсти Месинг, од Нерѓосувачки Челик, од Никел Позлатен Двојно Јаже ?

Ravenox Метал Клипови за Јажето | (Месинг Позлатен)(2 Парчиња) | Тешки Месинг Позлатен, Цинк Позлатен, Цврсти Месинг,

DEN 266.40
Производот е достапен

Достапност

Солидна месинг варијанта има една убава бакар се погледне и да се отпорни на корозија и топлина.Изграден со најтешките материјали.На Ravenox Двојно Јаже Стеги се тешки и ќе застане на тестот на времето за сите од вашиот хардвер цели.Ravenox јаже производи ги исполнува ригорозни производство и тестирање постапки утврдени од страна на Американската Канап Институт и ние сме горди да се 1 на само 29 производители во светот, која помага во поставување на стандарди во јаже производство.Одлично за куче leashes, копче за синџири, коњ води, пешачки кормилото, макара е, клупа, фендер линии и многу повеќе.Актерите челик стеги се достапни како цинк позлатен или месинг галвански да се спречи корозија & рѓа.Нерѓосувачки челик варијанта супериорна во земање на тешки удари без deforming, кршење, или виткање поради импресивен способност да се издржи висок стрес.Дувачкиот Позлатен, Цинк позлатен, Нерѓосувачки Челик, Цврсти Месинг и Никел Плоча над Солидна Месинг јаже стеги со ултра-стилски заврши и шик изглед. ✔ КУПИ МЕТАЛ СТЕГИ СО ЛЕСНОТИЈА : на Располагање во 2-pack, 4-pack, 20-pack, 50-pack, и 100-пакет.Лесно и ефикасно да се стега сите јаже и канап во опсег.Форма на око, во јаже, со тоа што јаже циклус завршува или зацврсти различни видови на јаже & канап. ✔ ТЕШКИ КЛИПОВИ СПРЕЧУВАЊЕ на КОРОЗИЈА : Нашата јаже менгеме отпорен на корозија обезбедување на квалитет и сила нема да биде компромитиран со текот на времето.Имаме различни нарачување опции за да ги задоволи вашите специфични хардверски потреби.За полесни, полесно да се затвори метал јаже менгеме проверете Ravenox медиум-должност јаже стеги кои се направени од 1.1 mm печат челик.Ravenox е СЕРТИФИЦИРАН Сервисен-Забрането Ветеран-Сопственост, Жени-го Водеше Американскиот Мал Бизнис дека грб сите свои' производи.Солидна месинг стеги имаат тенденција да се прифати заварување подобро од нерѓосувачки челик.Ravenox 5/8-Инчен Тешки Метали Јаже и Кабел Clamps Choose between Cast Челик со Цинк или Месинг Plate Stainless Steel Solid Brass Nickel Плоча над Солидна Brass The Ravenox Двојно Јаже Менгеме е дизајниран за лесно да се стега две јажиња или двата дела на јаже.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката