• Новак
Единствена Супер Вари-Тоа Био-Ензимски Мозоци Настроената, Моќна Пречка Смена за Тоалет, Мијалник, Туш, Када, Метални Цевки, за домашна Употреба, 128 fl. Унца

Единствена Супер Вари-Тоа Био-Ензимски Мозоци Настроената, Моќна Пречка Смена за Тоалет, Мијалник, Туш, Када, Метални

DEN 645.60
Производот е достапен

Достапност

НЕ СОДА ГАСОВИ : за Разлика од традиционалните мозоци чистачи (па дури и други наводно "безбедно на мозоци отварачки"), Супер Вари-Тоа unclogs канализација без ослободување неподносливи гасови.Единствена Супер Вари-Тоа Био-Ензимски Мозоци Настроената користи моќен спој на био-ензимски средства за чистење за да ја уништи маснотии и валкано што предизвика бавни или запушена канализација.UNCLOGS ВОДОВОД БЕЗ СКРИЕНИ ХЕМИКАЛИИ : Супер Вари-Тоа го користи моќта на ензими за да се прекине остатоци и отпадоци што е затнување на вашиот канализација, што ќе ви овозможи да unclog вашиот канализација, без киселини или lye.Безбедно да се користи во тоалет, ѓубре продажби, тушеви, бања кади и метални цевки.И бидејќи Супер Вари-Тоа не содржи натриум хидроксид, хлороводородна киселина, кајгана или lye како и другите традиционални мозоци отварачки, вие не мора да се грижите за доведување во вашиот дом.На средства за чистење и ензими продолжат да работат заедно, рушење и digesting на пречка-индуцирачки израстоци додека не се оставени без ништо, но слободен проток канализација.Септички безбедно.И со нашата посветеност на транспарентност, што секогаш ќе имаат искрени информациите кои се на располагање да ви помогне да изберете производи кои се во право за вашиот дом.Со гордост се НАПРАВЕНИ ВО САД : Уникатен мозоци чистење производи се формулирани и произведени во нашата Денвер, Колорадо објект.Ова ја прави неа одат-да се производ на свесното потрошувачите кои се во потрага по повеќе одговорни алтернативи.Но тоа не е сите тие произведуваат.ДОВЕРЛИВИ ЗА ПОВЕЌЕ од 20 ГОДИНИ : Тела-friendly Супер Вари-Се користи не-корозивен состојки, наместо на топлина, на отворени одводни канали.Во сила : се Активира био-ензимски средства за чистење навлезат вода и мостови.И начинот на кој тоа работи е многу едноставна.Помага во спречување на мостови, кога се користи како месечна одржувачот.Напојува од Страна на Повеќето Напредни Пробиотик & Ензим Формула Достапни.Единствена Супер Вари-Тоа Био-Ензимски Мозоци Настроената користи моќна мешавина од ензими за да ја уништи маснотии и валкано што предизвика бавни или запушена канализација.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката