• Новак
Tufting Пиштол 2 во 1,Килим Tufting Пиштол, Електрични Тепих Ткаење Собираат Машина Рачни Собираат Машина, Индустриски Везови Машина,Црна

Tufting Пиштол 2 во 1,Килим Tufting Пиштол, Електрични Тепих Ткаење Собираат Машина Рачни Собираат Машина, Индустриски

DEN 4969.68
Производот е достапен

Достапност

По употреба, пиштол, исто така може да се чуваат во кабинет или куфер без преземањето премногу простор.Можете лесно може да го подигнете ја нагоре за манипулација.Спецификација : име на Производ : Електрични Tufting Gun Power : 70 WFrequency 50-60 Hz Speed опсег : 5-40 бода/sec adjustable Pile висина : 7-21 mm adjustable Output DC : 24 V мали adapter Safety заштита : со текот-напон, над-струја, кратки-коло protection Packing : картон големина : 37*27*8cm; Г.Лесно за чување : На tufted тепих пиштол е преносни електрични плетење алатка.3 kg Advantages : многу тивка работа; светлина; широк напон спектар.Се посветам на вашиот хоби дома и свој вашиот сопствен рачно изработени ќебиња, ова плетење пиштол е добар избор.Работата е едноставна и лесно да се совлада.Погодна за речиси сите предиво.Тоа е напредни специјална опрема што може во голема мера да ја подобри ефикасноста на работата во модерното производство.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Широк спектар на апликации : Ова плетење пиштол има многу широк спектар на апликации, и тепих tufting пиштолот може да се користи за да се ткаат различни видови на теписи.тежина : 2.Пакет се Вклучени : 1*електрична tufting gun1*англиски manual The tufting пиштол е две-во-едно, моќна и стабилна, и можете да го вклучите јамка куп и да го намали куп флексибилно.Лесен за користење : лесен за ракување и господар, тепих tufting пиштол не е само погодна за висока брзина плетење и флексибилни движење, но, исто така, погодна за мобилни табела работа, и може да ткаат различни фенси модели.Тоа е многу тивок и не прави многу бучава.Производот тежи само 1.Се сретне повеќе потреби : брзината на овој tufting пиштол студио може да се постигне 5-40 бода по вториот, на висина на тепихот може да се прилагоди 7-21mm, на ефикасноста на производството е зголемен од 80-100 пати, и тоа заштедува повеќе работна сила и време од рачно плетење.Погоден за мобилни активни методи на работа.

Декларирани спецификации

Product name:
Electric Tufting Gun
Power:
70W
Frequency 50-60Hz :
Speed range:
5-40 stitches/sec adjustable
Pile height:
7-21 mm adjustable
Output DC:
24V small adapter
Safety protection:
with over-voltage, over-current, short-circuit protection
Packing:
carton size
Advantages:
very quiet work; light; wide voltage range.
The operation is simple and easy to master. :
Exquisite structure and convenient maintenance. :
Suitable for mobile active working methods. :
The production efficiency is 80-100 times that of manual work. :
Package Included:
1*electric tufting gun :
1*English manual :
The tufting gun is two-in-one, powerful and stable, and can switch loop pile and cut pile flexibly :

Комплементите на стоката