• Новак
CBconcept® 12V-LR65FT-Б Низок Напон 12V СИНА 65 Нозе 2-Жица 1/2 ПРЕДВОДЕНА Јаже Светлина - Брод/Camper/Р.В. Осветлување

CBconcept® 12V-LR65FT-Б Низок Напон 12V СИНА 65 Нозе 2-Жица 1/2 ПРЕДВОДЕНА Јаже Светлина - Брод/Camper/Р.В. Осветлување

DEN 1919.76
Производот е достапен

Достапност

Ова е 12 Напон ЛЕР јаже светлина, ве молиме не приклучок во 110 V-120 V домаќинство штекер.Ќе горат јажето светлина веднаш.Ако ви треба да го приклучиш во домаќинството штекер директно, ве молиме проверете нашата 110 V-120 V LED јаже светлина.За повеќе информации, ве молиме контактирајте го нашиот продажба претставник.Секој Комплет Вклучува : [1 X Пре-инсталиран 3' Стандард Кабелот за Напојување со 2 води] [1 x Крајот Капа] [2 Монтажа Клипови секој 3.3 фт]. [Energy saving - редовни Јаже Светлина : 5.5 W, ПРЕДВОДЕНА Јаже Светлина : 0.4 W по нога]. [Кул да се допре кога осветлена и Флексибилен и лесен за инсталација.] [Водоотпорен IP65. Затворен & Отворено употреба.].Напон : Низок Напон 12 Volt.Трансформатор е потребна за да се поврзете со домаќинство штекер, и тоа не е вклучена.CBconcept со гордост ве запознаам оваа прекрасна LED јаже светлина, каде што нуди unparallel предност во однос на традиционалните блескаво јаже светлина.Нејзината светлина, речиси два пати посветла.Неговата ниска потрошувачка на енергија, користете малку, како и 10% до 15% се спореди блескаво, и својата долга корисен живот, колку што е 30 пати повеќе.Најмногу од сè, неговата убава боја е unfound во блескаво осветлување.Со нејзината флексибилност, безбедност и долготрајни карактеристики, тоа е идеална за осветлување на вашиот дом декоративни проект.Многу популарна со пешачки Патеки, Дрво водови, Ходници, гаражни врати Рамки, Скалите, палми, Танцување Соби, Улични Светилки, Arbors & trellises, Playhouses, Дворот Колиби, Sandboxes, Градина Куќи, Gazebos, и Pergolas.ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОДАТОК и Други ДОЛЖИНА пакет, ве молиме погледнете ја нашата продавницата за повеќе опции или да се јавите на нашите пријателски продажбата претставник.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката