• Новак
PSBM Маскирање Лента, 3 Инчен x 60 Метри, 32 Пак, 4.3 Мили Дебели, Лесно Солза за Општа Намена, Сликарство, Уметности, Занаети, Дома, во Канцеларија

PSBM Маскирање Лента, 3 Инчен x 60 Метри, 32 Пак, 4.3 Мили Дебели, Лесно Солза за Општа Намена, Сликарство, Уметности,

DEN 165.60
Производот е достапен

Достапност

Комунални Одделение Маскирање Лента : Комунални одделение маскирање лента е наменета за заштита на дрво, метал и стакло во текот на слика процес Лесен за употреба и абење тоа им помага да се постигне чиста и професионален изглед. ● Општа Намена Маскирање Лента за Не-Критични Апликации. ● Вода и Масло Отпорни. ● Тешки Подлога, Рака Солза-можност со Висок Раб солза која се противи Silvering и Разделување.0 мили дебели лента ролни имаат стандард 3 инчен core која е заедничка големина за повеќето лента точење. ● Дизајниран за Внатрешна Употреба.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ЛЕНТА - висок квалитет На лента може да се користат за многу затворен проекти како што се ремоделирање, сликарство и дома поправки.НЕ ПОВРШИНАТА ШТЕТА - На маскирање лента има ниска лепило која им овозможува на снимката да биде отстранета лесно без остатоци или оштетување.НАПОМЕНА : СИТЕ СЛИКИ ПРИКАЖАНИ СЕ ЗА ИЛУСТРАЦИЈА ЦЕЛ САМО. ● Стандард 3" јадрото со дијаметар - заеднички големина за повеќето лента точење.Откако заврши, ова е лесно пренослив и не остава остатоци или оштети, каде што се применува. ● Долго стареење, не-yellowing. ● Инстант Адхезија/Стапчиња за Широк Спектар на Неправилни Површини. ● Light, лесно да се солза и кора исклучување на површини.Тоа исто така може да се користи за етикетирање, идентификување и да се занимаваат. ● Одлично да се користи за проекти како дома makeovers и сликарство.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката