• Новак
Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 50A - 1 Дебела x 36 Широк x 24 Долго

Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 50A - 1 Дебела x 36 Широк x 24 Долго

DEN 16543.20
Производот е достапен

Достапност

Облик : Лист; Материјал : Neoprene; Одделение : Стандард; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1"; Width : 36"; Должина : 24".Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 507. Neoprene има добар баланс на имоти и е погодна за масла, вода, и refrigerants додека останатите тешки и временските отпорни.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 1"; Width : 36"; Должина : 24".Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 507.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката