• Новак
Паркер Hannifin 66P-4-4 Поли-Tite Месинг Женски Конектор за Монтажа, 1/4 Компресија Цевка x 1/4 Женски Навој

Паркер Hannifin 66P-4-4 Поли-Tite Месинг Женски Конектор за Монтажа, 1/4 Компресија Цевка x 1/4 Женски Навој

DEN 304.08
Производот е достапен

Достапност

Дизајниран за Употреба со термопластични цевки.Изработени во цевка за поддршка.Црна acetal кополимер ракав.Дувачкиот ракав достапни за мека метални цевки.Knurled Орев за олеснување на рака затегнување.Паркер е поли-tite фитинзи се дизајнирани за брзо никаква инсталација.Телото, орев и ракав се опремени пред-собрани, подготвени за инсталација.На acetal Кополимер ракав противи притаен и стресот предизвикани од компресија.Црна acetal Кополимер, исто така, се противи ултра-виолетови Зраци напад и има одлична димензионална стабилност.Поли-tite ореви ќе ротираат околу ракав како што стегната за да се спречи извртување и слабеењето на пластични цевки.Поли-tite фитинзи може да се состави и да се расклопуваат повторува.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката