• Новак
DC/DC Напојување Единствен Излез 12 Volt 27.5 НА 350W 9-Пински

DC/DC Напојување Единствен Излез 12 Volt 27.5 НА 350W 9-Пински

DEN 2450.16
Производот е достапен

Достапност

Семејство : SD-350. Излезен Напон : 12 V.Излезна Струја : 27.5 А. Излезна Моќност : 350 W.Влезен Напон : 19 V да 36 V. 330 W ЗАТВОРЕН DC/DC CONVERTER12 Volts @ 27.5 Amps Features : Влезниот Напон Спектар : 19 V-36 V 100% Полно оптоварување горат-во тест Заштита : Краток спој, Преоптоварување, Overvoltage, Overtemperature Број на терминал игли : 9 Бран & Бучава : 120m Vp-p Големина : 8.5"L x 4.5"W x 2.0"H 2-годишна гаранција.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката