• Новак
ЛИКОВНА УМЕТНОСТ WOHNKULTUR, Бронзени Скулптури, Торзото Женски, Сребро, Еротски, Секси, Жени, Слика, Статуа,Уметност, Deko

ЛИКОВНА УМЕТНОСТ WOHNKULTUR, Бронзени Скулптури, Торзото Женски, Сребро, Еротски, Секси, Жени, Слика, Статуа,Уметност,

DEN 1312.32
Производот е достапен

Достапност

Limited Edition, Уметник : Дон Карлос Алберто.Скулптура : H. 58 cm x W 33 см, Тежина : околу. 38 kg.Материјал : Бронзени скулптури со мермерна база.Еротски, Секси Средни Бронзени Скулптури. "Торзото Женски". =============================================================================================================.Ова грандиозно дело од ликовната уметност бронза е еден од нашите најуспешни скулптури. =============================================================================================================.Material : Бронзени/Мермер.Скулптура : H. 58 cm x В 33 cm.Тежина : околу. 38 kg. =============================================================================================================.Овој висок квалитет потпишан и ограничени бронзена скулптура е вистински нагласи.и eyecatcher на уметнички музеј ниво и на високо колектор вредност!.На високо-квалитетни бронзена статуа е позлатен сребрен.Вонредни, ограничен бронзени скулптури има.многу висок колектори вредност и пазарната вредност.Бронзени изложба е рачно изработени во елаборат, filigree начин.Недовршениот како отворена уметничка скулптура има се смета за целосно fledged работа на уметноста од страна на Римјаните и Грците, уште од античките времиња.Низ вековите, многу познати уметници, вклучувајќи ги и Микеланџело и Auguste Роден и многу други.имаше покачена торзото на жанрот на својот сопствен во пластични уметности.Во сликарството, скулптурата, а торзото е свесен, пластични застапеност на човечко тело без екстремитети наспроти целата личност.Торзото, дело на уметноста во нејзините несовршена форма, врши посебна привлечност и привлекување на гледачот.Неговата мистериозна аура на несовршеност со сопствена естетика на еден високо уметнички expressiveness инспирира секој познавач на уметноста.Дон Карлос Алберто има создадено токму на оваа намера во неговото творештво на идеално modelled, еротски женското тело со.youthfully дефинирани мускули и цврсти гради.Успешна високо-квалитетни ремек-дело од бронза уметност.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката