• Новак
Памук Јаже, Едно Влакно Извртени String Занает Памук Предиво Безбедно за Почетници

Памук Јаже, Едно Влакно Извртени String Занает Памук Предиво Безбедно за Почетници

DEN 854.16
Производот е достапен

Достапност

Од една влакно памук кабелот можете да направите лесно ресни пердуви или ресни лисја, само да го направи основните јазол и речиси готово.Тоа може да се користи за да се направи различни DIY занаети и чипка украси, како што се чипка украси, растенијата закачалки, бохемски свадба лак украси и други исклучителна предмети. 100% висок квалитет памук конец, мека чипка јаже, сенф чипка јаже, одличен избор за вас да се направи чипка украси.Ова јаже е мека и не извртени, тоа е еден влакно јаже, можете да ја користите оваа високо‑квалитетни злато и сребро јаже за да направите убави предмети.Меки, но доволно силни за да се одржи структура, кога е потребно, може да се работи со и за уметничките на сите нивоа, со почетници до напредни вештини.Функција : 1. Ова јаже е мека и не извртени, тоа е еден влакно јаже, можете да ја користите оваа високо‑квалитетни злато и сребро јаже за да направите убави предмети.2. Од една влакно памук кабелот можете да направите лесно ресни пердуви или ресни лисја, само да го направи основните јазол и речиси готово.3. 100% висок квалитет памук конец, мека чипка јаже, сенф чипка јаже, одличен избор за вас да се направи чипка украси.4. Тоа може да се користи за да се направи различни DIY занаети и чипка украси, како што се чипка украси, растенијата закачалки, бохемски свадба лак украси и други исклучителна предмети.5. Меки, но доволно силни за да се одржи структура, кога е потребно, може да се работи со и за уметничките на сите нивоа, со почетници до напредни вештини.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Ресни Cord Material : Cotton Color : Како Слика Shown3mm Кабелот Дијаметар : Прибл. 6.5 см/2.6in3mm Кабелот Висина : Околу. 16cm/6.3in4mm Кабелот Дијаметар : Прибл. 9cm/3.5in4mm Кабелот Висина : Околу. 20cm/7.9 in Cord Должина : Околу. 100/328.1 ft Weight : Прибл. 690.0 g/24.3 oz Functions : плетење, завои, конци, занаети, ткаење, украсни предмети, занаети и хоби, материјали за пакување, накит и ракотворби, пет играчки, итн.Пакет Листата : 2 x Кабелот.

Декларирани спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
 Macrame Cord
Material:
Cotton
Color:
As Picture Shown
3mm Cord Diameter:
Approx. 6.5cm/2.6in
3mm Cord Height:
Approx. 16cm/6.3in
4mm Cord  Diameter:
Approx. 9cm/3.5in
4mm Cord  Height:
Approx. 20cm/7.9in
Cord Length:
Approx. 100m/328.1ft
Weight:
Approx. 690.0g/24.3oz
Functions:
knitting, bandages, threads, crafts, weaving, decorative items, crafts and hobbies, packaging materials, jewelry and handicrafts, pet toys, etc.
Package List:
2 x Cord :

Комплементите на стоката