• Новак
Manitowoc IY1496N-263 Индиго Серија Ice Cube Машина, Далечинско Ладење, Половина Коцки, 208V-230V/60 Hz/3

Manitowoc IY1496N-263 Индиго Серија Ice Cube Машина, Далечинско Ладење, Половина Коцки, 208V-230V/60 Hz/3

DEN 1610.40
Производот е достапен

Достапност

Обезбеди 24 часа на програм за превентивно одржување и дијагностички повратни информации за проблеми со слободен операција.Обезбедува супериорни отпорност на корозија.Нерѓосувачки заврши со иновативни јасна-слој отпорен на отпечатоци од прсти и нечистотија.Шарки влезната врата во расположението за лесен пристап.Отстранлив вода-коритото, дистрибуција цевка, завеса, и сетилните сонди за брзо и ефикасно чистење.Комуницира оперативниот статус, чистење потсетници, и средства за информации преку сино осветлен екран. 1659 кг./753 kg дневно вода 70/50°f, 1308 кг./593 kg дневно вода 90/70°с.Дизајниран за операторите кои знаат дека мразот е од клучно значење за нивниот бизнис, на индиго Серија мраз машина е превентивна Дијагностика постојано ги следи себе за сигурен мраз производство.Подобрувања во чиста способност и programmability направи вашиот мраз машина лесно да се поседуваат и помалку скапо да работат.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката