• Новак
CablesAndKits - [50 Пакет] CAT6A Тенок Snagless 5ft Сива Етернет Кабел, со Висока Густина ПВЦ Јакна (cm), Чист Бакар, RJ45 Компјутер & Networking Печ Кабелот

CablesAndKits - [50 Пакет] CAT6A Тенок Snagless 5ft Сива Етернет Кабел, со Висока Густина ПВЦ Јакна (cm), Чист

DEN 4387.92
Производот е достапен

Достапност

Cat6a UTP Ethernet Patch Кабел, пропусен Опсег : 550 Mhz, AWG 24.Snagless Половина-мун го Подигнете.Јакна : PVC (CM); Заробени Чист Бакар Кабел; 50 Micron Контакт Злато Позлата.УЛ Наведени; Ro HS Согласност; за минлив исхемичен напад/ОВЖС во Согласност.Gigabit Подготвени (Наназад Компатибилен со Cat5e и Cat6 Апликации).Тенок Cat6 A Ethernet Patch Кабел Snagless се Подигне 28 AWG Нашите Cat6 A Тенок Ethernet Patch Кабли се совршено решение за висока густина инсталации во центри за податоци или било мрежата каде просторот е ограничен, без да се жртвува брзина и издржливост кои ќе се користат за редовни со големина на Мачка 6 A каблирање.На Snagless подигање овозможува инсталерот за брзо поврзување и исклучување на кабелот додека е во дури и tightest ситуации.На помали дијаметар кабел го прави полесно да се справи со кабел за управување, затоа, што го прави повеќе едноставни за инсталација и смена на кабли кога е потребно, како и создавање на подобро струење во вашиот центарот за податоци или во мрежа плакарот.Cat6a е најбрз Етернет кабел се достапни на пазарот што ги исполнува упатствата за минлив исхемичен напад/ОВЖС стандарди.500 Mhz перформанси е двојно дека на Категорија 6 и пет пати пропусниот опсег капацитет на Категорија 5e.Екстра перформанси е идеален за Моќ над Ethernet (Рое) и Voice Over Internet Protocol (Vo IP) апликации каде загуба на податоци може да се види и чуе.Нашите Cat6a patch кабли се тестирани за усогласеност со сите ОВЖС/минлив исхемичен напад-568-Ц Категорија 6 спецификации.Ако не го гледате боја или големина за да ги задоволат вашите ethernet потреби, им даде на еден од нашите Каблирање Експерти повик или онлајн разговор со нив денес, и ние ќе ви помогнат извор токму она што ви треба.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката