• Новак
BYOPTO 10 Компјутери (Бела T10 5SMD-тип) SMD LED автомобил авто мото сигнал/копија/назад/мапа/индикатор/внатрешни работи светилки сијалица

BYOPTO 10 Компјутери (Бела T10 5SMD-тип) SMD LED автомобил авто мото сигнал/копија/назад/мапа/индикатор/внатрешни

DEN 119.76
Производот е достапен

Достапност

Висок квалитет.Цената е за 10pcs.Параметар · Напон : 12v DC · Боја : Бела · Led чип : 5 компјутери SMD5050 тип led чипови · Осветленост : 90 LM · Liftspan : 65,000 часа · Приклучок тип : T10 W5 W ·потрошувачка на Енергија : Помалку од 1w (супер енергија зачувај) ·Дијаметар : 10мм ·Големина : L28mm*D10mm ·Употреба : сигнал/копија/назад/мапа/индикатор/внатрешни работи светилки сијалица Цена за пакување, вклучувајќи : 10*LED сијалица Забелешка За некои возила како Ауди, БМВ, Мерцедес, и слично, кои имаат на одборот на компјутер (OBC) CANBUS, на предупредувачки сигнал е инициран на табла, како што се "lights out кодови" или било која друга пораки за грешка, бидејќи на потрошувачката на енергија на LED сијалица, е далеку помал од оригиналната вредност на халоген сијалица.Потрошувачите генерално се прифати овој фактор и да ги користите относнотова, и покрај појавата на пораките за грешки.Ова не е проблем со квалитетот на нашите производи.можеби ќе треба да додадете LED Оптоварување Отпорници со LED сијалица да се елиминира порака за грешка.Или ако треба сијалица за претворање на светлината, треба LED Оптоварување Отпорници.Внимание ве Молиме да се провери и потврди база тип на вашата оригинална сијалица.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката