• Новак
Pyro Стакло за Скенирање Андерсен 10

Pyro Стакло за Скенирање Андерсен 10

DEN 5951.76
Производот е достапен

Достапност

Може да работи на температури до 760° C / 1,400° F. Замена стакло за Скенирање Андерсен 10 направени до точната ОЕМ спецификации.Висок Квалитет Pyroceram направени во САД.Вклучува Стакло и Лента Заптивка.Ова е замена стакло за Скенирање Андерсен 10. Мерењата за ова стакло 17 15/16" x 15 3/16" и стаклото е 3/16" дебела.Спецификации Стакло Тип : Pyroceram температурата на работа : 760° C / 1,400° F. Боја : Керамичка чаша има транспарентен-жолто боја, Вклучува 1x Врата, Стакло 1x Рамен лента заптивка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката