• Новак
Department56 Оригинални Снег Село Додатоци Влез Порта Осветлена Figurine, 3.23, Multicolor

Department56 Оригинални Снег Село Додатоци Влез Порта Осветлена Figurine, 3.23, Multicolor

DEN 1080.00
Производот е достапен

Достапност

Figurine од Оригиналот Снег Село Колекција од Одделот 56. Портата laterns светне со користење на 2-LR44 батерии (не се вклучени); објектот е исто така компатибилна со Одделот 56 адаптери 56.55026 или 56.53500. 3.23 инчен висина (8.2 cm).Специјално цени портата карактеристики 2 запалени фенери на влезот.Вратата replicates железна порта дизајниран за да се дополни архитектура на оваа серија.Логото тип на знак поздравува и жителите & посетители на оваа шармантна место знаеме & љубов како Снег Село.За Одделот 56 : Повеќе од триесет години, Оддел 56 започна како дел од Bachman, а премиерата на мало цвеќарницата во Минеаполис.Bachman користи за нумерирање системот за да се идентификуваат секоја од неговите оддели.Бројот доделен на копче за промет на големо подарок увозот поделба е, ќе го претпоставам, 56. Сега со седиште во Едем Prairie, Минесота, Оддел 56 стана лидер во giftware, колекционерски предмети и одмор украсување индустрија и е најдобро познат за нашите рака-направена запалени села, Снег бебиња фигурини и голема линии на одмор и домашна декоративни производи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката