• Новак
Pryor Голијат Phd27060 АЗ Тешки Остри Удари со кои се Соочуваат, 27 Парче, 1/4, 6.0 mm

Pryor Голијат Phd27060 АЗ Тешки Остри Удари со кои се Соочуваат, 27 Парче, 1/4, 6.0 mm

DEN 3348.00
Производот е достапен

Достапност

Тешки рачни удари погоден за интензивна употреба и во тешки индустриски услови.Погоден за означување на материјал до максимум цврстина на 37 Rockwell C. Set вклучува 27 удари, 1 исклучување секој лик A-Z, карактер висина 1/4 инчи (6.0 милиметри).Удар димензија 9/16 инчи плоштад со 3-1/2 инчи долго.Удари Никел галвански да понуди максимална отпорност на корозија.На Pryor PHD27060 сет со поголем трајни и силни празно е идеален за интензивно користење и тешки индустриски услови.Вклучува 27 удари, 1 исклучување секој лик A-Z,& со 1/4 инчи големина на карактер (6.0 милиметри).секој удар во собата е закоравен во текот на за да се избегне слаби точки и потоа калено во впечатлива крајот да се даде максимална безбедност е во употреба и производство на најсигурни марка е можно на материјал до максимална цврстина на 37 Rockwell C. Секој удар е beveled да го знакот лицето што прецизното позиционирање и Pryor пошироката стил на врежани карактер можат да се сместат на материјални остатоци и да се избегне пукнатини, во ликот на тој начин нуди издржливост и долг живот.Секој удар е никел позлатен за висок квалитет изглед и максимална отпорност на корозија.Идентификатор е јасно и доследно означени во истото место на празно за брз карактер ориентација и брзината на апликацијата.Удари се доставени во силна трајни црвена пластична кутија со одделување на прегради за олеснување на карактер на копче.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката