• Новак
Високо Ориентирана Pyrolytic Графит Лист HOPG Одделение Б-Истиот Ден Приоритет на Превозот (30x30x(1.6-2.0) mm)

Високо Ориентирана Pyrolytic Графит Лист HOPG Одделение Б-Истиот Ден Приоритет на Превозот (30x30x(1.6-2.0) mm)

DEN 214.80
Производот е достапен

Достапност

Име на производ : Високо Ориентирана Pyrolytic Графит HOPG Б. Одделение Изглед : Црна грутка.Чистота : >99.99%.Мозаик агол : 0.8°±0.2°.HOPG (Високо Ориентирана Pyrolytic Графит) е нов тип на висока чистота на карбонски материјал, кој е произведен од страна на Pyrolytic Графит третирани со висока температура и притисок.Неговата ефикасност е блиску до еден кристално Графит.Главната апликации вклучуваат X-ray monochromator, неутронот филтер и monochromator, истражување на основните својства на графит, базични истражувања на голема големина графит interlayer соединение, итн.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката