• Новак
uxcell SCE66 Игли Валчести Лежишта 3/8-инчен Понесе 9/16-инчен OD 3/8-инчен Ширина Хром Челик Отворен Крај 10pcs

uxcell SCE66 Игли Валчести Лежишта 3/8-инчен Понесе 9/16-инчен OD 3/8-инчен Ширина Хром Челик Отворен Крај 10pcs

DEN 299.76
Производот е достапен

Достапност

[SIZE] - Модел : SCE66 (I. D. (Препратена)= 3/8", К. Г. (D)= 9/16", Ширина (C)= 3/8"). [МАТЕРИЈАЛ] - Челик Подготвени Куп, Челичен Кафез, Хром Челик Игла Ролки. [КАРАКТЕРИСТИКИ] - надворешниот прстен на игли валчести имајќи е формирана од страна на прецизност печат на тенок челик, структурните просторот е мал, а има голем капацитет. [СПОСОБНОСТ] - Динамика на Оптоварување : 3900 N, Static Load Оценка : 3950 N, Ограничување на Брзината : 25000 RPM. [АПЛИКАЦИИ] - Тие се погодни за апликации каде инсталација просторот е ограничен и домување понесе може да се користи како raceway.Спецификација : Модел : SCE66 Drawn Првенство Материјал : Steel Cage Материјал : Steel Needle Ролери Материјал : Хром Челик (GCr15)на Точноста : P0 Bore Дијаметар (Препратена) : 3/8"надворешен Дијаметар (D) : 9/16"Ширина : 3/8"Ограничување на Брзина : 25000 RPMDynamic на Оптоварување : 3900 NStatic на Оптоварување : 3950 NConstruction : Еден Row Number на Пакување : 10 Парчиња Опис : -Тие се компактни лежишта со високо оптоварување на капацитет на носивост и вкочанетост.-Погоден за висок динамички товари или радијални-ограничен инсталација.Тие се монтирани во куќишта со силно мешање се вклопуваат.-Кои се користат во различни апликации како што се земјоделски и градежни машини, пумпи и компресори, и две-мозочен удар мотори.Напомена : Користете притиснете или специјална алатка (не чекан) за инсталација, како runout може да предизвика локални деформација или кршливи кршење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката