• Новак
50 Темна Црна Мазна Картичка/Покритие Листови - 11 X 14 (11X14 Инчи) Бележник|Слика-Големината на Рамката - 80# (80 lb/фунти) - Покрие Тежина парична Казна Хартија за Квалитет на

50 Темна Црна Мазна Картичка/Покритие Листови - 11 X 14 (11X14 Инчи) Бележник|Слика-Големината на Рамката - 80

DEN 1318.80
Производот е достапен

Достапност

80# Поклопецот е два пати дебелина како лист на 28# печатач или 70# текст хартија - 3 пати дебели како 20#.ТЕМНА ЦРНА БОЈА на хартија со мазна површина.Високо технолошки мелење.Ултра темна боја.ПОВРШИНА е мазна, за изработка на овој труд се добри за покана & најавата картички.Рециклираната хартија со 30% пост потрошувачки отпад - добар за keepsakes.ИЛЈАДНИЦИ ЗАДОВОЛНИ КЛИЕНТИ се цени квалитетот на хартија и добра услуга ние обезбеди.ЦРНА Мазна Покрие/Картон Хартија - Ви Даваат Атрактивен Изглед На Глоба Хартија Која Е Внимателно Бланширан за Consistency Heavy 80# Покрие Листови Ви Даде Повеќе Дебелина од 80# Маска или било кој Текст Тежина - За цврстина и цврстина, оваа 80# акции е двојно дебелина како лист на 28# печатач|пишување на хартија или 70# текст хартија. 216 gsm.0118 caliper. - Црна боја мешавини со и убаво комплименти многу други посветли бои, иако тоа е премногу темна за печатени мастила да се покаже.Квалитетот Покрие Акции за да се Направи Вашиот Проект Изгледаат Одлично!-Мазен финиш е добар за употреба во вашиот уметнички карта во донесувањето одлуки, рака изработката, scrapbooking, и други забавни diy проекти. -Црна маска акции обезбедува добар-потрага презентација контраст. -Киселина-слободни и Lignin слободни Рециклираната хартија со 30% пост потрошувачки отпад. -Ние секогаш сме желни да одговори на прашањата, па ќе го добиете вистинскиот хартија за правото за работа. -Очекувам да ја приклучите на нашата илјадници задоволни клиенти.Ние сме толку сигурни за квалитетот на нашата хартија што ние ви нудиме 30 ден парите назад гаранција.Направете го вашиот избор, па сега ние може да се добие вашиот мазна покрие хартија на патот!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката