• Новак
Telemecanique XUM8ANCNL2 Дифузна w/Backgrd. Осетливост на Фотоелектрически Сензор, Пластични Мини Правоаголна Тело, DC Влез, 3-Жица NPN Излез, 1 НЕ 1 NC Контакт, 2-m Електричниот Кабел

Telemecanique XUM8ANCNL2 Дифузна w/Backgrd. Осетливост на Фотоелектрически Сензор, Пластични Мини Правоаголна Тело,

DEN 3566.64
Производот е достапен

Достапност

Фотоелектрически сензорот детектира објект без контакт во апликации како што се амбалажата, одржување и монтажа.Дифузна detection систем со позадина сузбивање противи позадина оптички пречки за откривање на објекти во рамките на кратко растојание од бие светлина надвор од нив.Пластични минијатурни правоаголна тело има DC влез, 3-жица NPN излез жици, еден програмабилни нормално отворен и една нормално затворен контакт, и 2-m електричниот кабел.Оваа Telemecanique XUM8 ANCNL2 дифузна со позадината на осетливост на фотоелектрически сензорот детектира објект без контакт во апликации како што се амбалажата, одржување и монтажа.Неговите минијатурни пластични правоаголна тело има DC влез, 3-жица NPN излез жици, еден програмабилни нормално отворен и една нормално затворен контакт, и 2-m електричниот кабел.На дифузна detection систем со позадина сузбивање детектира објекти во рамките на кратко растојание од бие инфрацрвена светлина надвор од нив.Позадина сузбивање осигурува дека позадината не се меша со откривање.Основана над 90 години, Telemecanique Сензори е независна бренд на Schneider Electric, специјализирана во областа на сензори и сензор поврзани со технологијата.Telemecanique Сензори е глобален играч, присутни во повеќе од 20 земји, со производи дистрибуирани низ целиот свет преку широка мрежа на партнери.Се фокусираше на 3 основни вредности – Едноставност, Близината и Експертиза – ние сме експерти во фабрика за автоматизација на сензори, како и специјалисти во бара апликации, со што нашите клиенти живот", едноставно лесно! ".

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката