• Новак
Природна Гума Лист Без Лепило - 40A - 3/4 Дебела x 36 Широк x 24 Долго

Природна Гума Лист Без Лепило - 40A - 3/4 Дебела x 36 Широк x 24 Долго

DEN 17391.60
Производот е достапен

Достапност

Облик : Лист; Материјал : Природна Гума; Одделение : Стандард; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3/4"; Width : 36"; Должина : 24".Боја : Тен Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 3,000 psi; Издолжување : 6; Солза Сила : 22 N/mm; Компресија на Сет : 0.25; Густина : 1.05 g/cm3. Температурата Опсег : -45° до 200° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 АА 421. Природна гума е силна, отпорни на абразија, и повеќето од еластичен на сите гумени материјали.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 3/4"; Width : 36"; Должина : 24".Боја : Тен Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 3,000 psi; Издолжување : 6; Солза Сила : 22 N/mm; Компресија на Сет : 0.25; Густина : 1.05 g/cm3. Температурата Опсег : -45° до 200° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 АА 421.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката