• Новак
Lovejoy 69790442528 Челик Hercuflex FX Серија 42528 FX 4EM Центар, Крути, 5-7/16 се Роди, 8.10 OD, 4.75 Должина Преку Понесе, 1-1/4 x 5/8 Keyway, 311540 Инчен Фунти Објект на вртежен момент

Lovejoy 69790442528 Челик Hercuflex FX Серија 42528 FX 4EM Центар, Крути, 5-7/16 се Роди, 8.10 OD, 4.75 Должина

DEN 1298.40
Производот е достапен

Достапност

Изложени метрички завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет. 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпорност на корозија.Напредни печат дизајн интензивирање на загадување на отпор.На Hercuflex спојка е зголемен номинален вртежен момент, поголеми максимална понесе големина и подолг живот.Тоа е заменлива со стандардни AGMA страната интерфејс.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката