• Новак
Море & Море YS-03 Солис Strobe

Море & Море YS-03 Солис Strobe

DEN 9118.80
Производот е достапен

Достапност

2 оз (w/o батерии) * Одредување на топ опремени [Подводни тежина] : Прибл.На YS-03 СОЛИС е компатибилен со било камера со пред-флеш и дека има TTL блиц изложеност на функција, без оглед на се направи.Доаѓа со diffuser како стандард, полу-проѕирни дел diffuses и омекнува светлина од strobe.Едноставни Контроли.Лесен за користење, обезбедување на најдобри резултати во многу прифатлива strobe.На diffuser, исто така, ќе помогне во намалување на ефектите на overexposed слики или при силна светлина произведува сенка/сенка на сликата.Едноставни Контроли На YS-03 СОЛИС е дизајниран за било подводен фотограф да го користите и е лесно да се разбере. [Боја температура] 5600 K [Боја температура w/diffuser] 5250 K [Длабочина оценка] 75m / 250ft [Димензии (Wx Hx D)] 68x108x129mm / 2.Спецификации [Водич Број (ISO 100/m) (земја)] 20 [Зрак Агол] 100°x 100° (со diffuser 110°x110°) [Батерии] 4x AA НА : 6 V Ni-МЗ : 4.2inches [Тежина] : 430g / 15.Доаѓа со diffuser како стандард.МОРЕ&МОРЕ strobes може да не функционира правилно доколку трети лица Кабли се користат (функции, како на пример TTL авто изложеност особено). Употреба на вистински МОРЕ&МОРЕ Влакна-Оптички Кабли се препорачува.Лесно и Разноврсна Роб TTL Како YS-03 СОЛИС е наменета да имитираат светлина интензитетот на камерата е вграден блиц, не е потребно да ги рачно да се приспособат излез.Употребата на не-се препорачува батерии може да предизвика батеријата протекување и прегревање и може да предизвика strobe да пукне, која може да резултира со телесни повреди.МОРЕ&МОРЕ strobes може да не функционира правилно доколку трети лица Кабли се користат (функции, како на пример TTL авто изложеност особено).8 V [Број на Удари] А : 230 Ni-МЗ(2500m Ah) : 300 [Рециклирање време (целосна)] А : 2.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката