• Новак
Swanwick: Класичен Ден Swannies - Премија Сина Светлина Блокирање Очила, Јасно Леќа, Блок Сина Светлина од Екрани - Редовни

Swanwick: Класичен Ден Swannies - Премија Сина Светлина Блокирање Очила, Јасно Леќа, Блок Сина Светлина од Екрани

DEN 2016.00
Производот е достапен

Достапност

ПРЕМИУМ ДЕЊЕ СИНО СВЕТЛО БЛОКИРАЊЕ ОЧИЛА : специјализираните практично јасно леќи во Ден Swannies може да го блокира повеќето штетни дел на сина светлина (98% на 400nm, дипломирањето на 47% во 450nm), намалување на електронски екран отсјај, но сепак дозволувајќи им на некои "добри" сино светло за да помагаат во регулирањето на деноноќниот ритам и поддршка ментални будноста во текот на денот.ОСТАНЕТЕ ПРОДУКТИВНИ БЕЗ ДИГИТАЛЕН замор на ОЧИТЕ : Повеќе од само стилски одговара, Ден Swannies исклучиво се дизајнирани да ви помогне да се избегне дигитални око притисок и неговите штетни ефекти, вклучувајќи болки во очите, главоболка, суви очи и заматен вид.ПРАКТИЧЕН ПОДАРОК ЗА ПРОФЕСИОНАЛЦИ И СТУДЕНТИ : да се Даде дар на визуелен комфорт со еден пар на Swannies да ги заштитите своите најблиски од сјајот на нивниот лаптоп екран, паметен телефон или игри на КОМПЈУТЕР, особено кога тие се на работа (или игра) во текот на целиот ден.ПАРОВИ СОВРШЕНО СО НАШИТЕ НОЌ SWANNIES : Ден Swannies се дизајнирани повеќе за дигитални замор на очите заштита отколку за спиење поддршка, па ние препорачуваме префрлување на Ноќта Swannies што може да го блокира целиот спектар на сина светлина за да ви помогнат да го оптимизирате вашиот sleep/wake циклус и се одличен ноќен сон. 100% ГАРАНЦИЈА за квалитет : Ние сме толку сигурни дека ќе љубов на вашиот Swannies дека ние нудиме 100% пари гаранција за враќање во рок од 30 дена од купувањето.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката