• Новак
ProMaster Eyeshade Компатибилен со Sony ФДУ-EP10

ProMaster Eyeshade Компатибилен со Sony ФДУ-EP10

DEN 478.80
Производот е достапен

Достапност

Promaster Замена Eyeshade за Sony FDAEP10. На преголеми eyecup за супериорен светлина блокирање и удобност.Ја заменува вашата камера е стандард eyecup.На Pro Master 8875 е замена за вашиот Sony камерата е ФДУ-EP10 eyecup.Тоа е изработен од мека TPU еластомер која е флексибилна, трајни, и мазна на допир.На прекумерно, полу-овална дизајн е одличен за блокирање надвор на светлината, обезбедувајќи удобно гледање искуство.Оваа eyeshade ротира за десно или лево око употреба и за хоризонтална или вертикална снимање позиции.Ве молиме погледнете ги спецификациите за листа на компатибилни апарати. * Ве молиме имајте предвид, преголеми дизајн на оваа eyecup може да пречи на флип-излез LCD екрани на некои камери.Замена eyecup за Sony ФДУ-EP10. За Sony : NEX-7 И NEX-6 A6000 A6100 A6300 исто Така работи со Sony ФДУ-EV1 S Електронски Визир.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката