• Новак
Сина блокатор очила – fit-над рамка со Ц1 удобност филтер, УВ & сјајот заштита, контраст-подобрување унисекс светлина заштита очила IV PROSHIELD

Сина блокатор очила – fit-над рамка со Ц1 удобност филтер, УВ & сјајот заштита, контраст-подобрување унисекс светлина

DEN 2016.00
Производот е достапен

Достапност

Сите рамки доаѓаат во мат црна боја за да се намали светлина рефлексии.Од леќи и рамки се направени од лесни поликарбонат, тие се чувствуваат удобно да се носат дури и за подолго време.На Ц1 удобност филтер обезбедува боја-неутрални визија и ги исполнува сообраќај сигнал признавање барања. 80% апсорпција на штетната сина светлина подолу 450 nm.Додека традиционалните очила за сонце се намали пренос на видливата светлина рамномерно низ спектарот, сина блокирање и удобност филтри отсече дел од светлосен спектар на дефинираните точки и ги апсорбира сите кратки бранови должини на светлината под оваа точка.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.На очилата се доставени со крпа торбичка.Без багра, Ц1 удобност и 450 сина блокирање филтри се идеални за работа со компјутер, и во комбинација со нијанса, тие се популарни за сите активности на отворено.На очилата се достапни со заврши околу, или се вклопуваат во рамки и различни леќа бои со или без дополнителен багра.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.За многу години од сега, комфор и сина блокирање филтри биле сигурен слабовидните помош за пациентите во светот страдаат e.Покрај тоа, тие исто така обезбедуваат идеални светлина заштита за многу други апликации.Идеален за сите работа со компјутер и сите активности на отворено на облачни денови.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката