• Новак
Kyocera DNMG 431HQ CA515 Одделение CVD Карбид, 55 Степен Дијамант, Негативни Гребло Агол, Неутрални Вртење Вметнете за Континуирано, а по Завршувањето-Медиум во Челик (10 парчиња)

Kyocera DNMG 431HQ CA515 Одделение CVD Карбид, 55 Степен Дијамант, Негативни Гребло Агол, Неутрални Вртење Вметнете

DEN 290.40
Производот е достапен

Достапност

Вметнете за Надворешни Вртење, Копирање, Здодевни. 4 Сечење На Рабови.Посебен супстрат и тешки слој филм обезбедува термичка деформација и висока отпорност на абење.Примена : Постојано на виделина прекината челик обработка (општа употреба).Вметнете за Надворешни Вртење, Копирање, Boring4 Сечење Edges Special супстрат и тешки слој филм обезбедува термичка деформација и висок носат resistance Application : Постојано на виделина прекината челик обработка (општа употреба)Детали за Производот : Внесете Стил : DNMGInsert Големина : 431 Chipbreaker : HQInsert Одделение : CA515 Material : Carbide Material Одделение : Микро Columnar Coating Процес : CVDCoating / Состав : Ti Cn/al2 O3/Едб[IC] Впишани Круг (Децимална Инчи) : 0.5000[IC] Впишани Круг (mm) : 12.70[S] Дебелина (Децимална Инчи) : 0.1875[S] Дебелина (мм) : 4.76[RE] Агол Радиус (Децимална Инчи) : 0.0156[RE] Агол Радиус (mm) : 0.40[Д1] Дупка со Дијаметар од (Децимална Инчи) : 0.2031[Д1] Дупка со Дијаметар (mm) : 5.16 Гребло : Негативни[НА] Олеснување Агол (Диплома) : 0 Included Агол (Диплома) : 55 Primary работното парче Материјал : Steel Shape : Diamond Insert Рака : Neutral Insert Држи Метод : Screw Number на Сечење на Рабови : 4 Series : CA5-Series Application : Надворешни Вртење, Копирање, Boring Usage Класификација : Continuous Hole (Да/Не) : Yes Cutting Опсег : Завршна-Medium Compatible Носители (Делумно) : DDHNR..-1504, DDHNL..-1504, DDHNR..-1506, DDHNL..-1506, MDJNR..-12-4 B, MDJNL..-12-4 B, MDJNR..-16-4 D, MDJNL..-16-4 D, PDJNR..-16-4 D, PDJNL..-16-4 D, PDJNR..-15, PDJNL..-15, PDJNR..-15 U, PDJNL..-15 U, PDHNR..-15, PDHNL..-15, HA32 PDUNR15-43, HA32 PDUNL15-43, HA40 PDUNR15-50, HA40 PDUNL15-50, HA50 PDUNR15-63, HA50 PDUNL15-63, ..-DDUNR4, ..-DDUNL4, ..-DDUNR15-.., ..-DDUNL15-.., ..-PDUNR15-.., ..-PDUNL15-.., ..-PDQNR15-.., ..-PDQNL15-.., ..-PDZNR15-.., ..-PDZNL15-..CA5 Series Brochure.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката